Sprawozdanie z III kolejki ligowej

To była bardzo ciekawa seria gier- z  jednego prostego powodu przyniosła nam wiele emocji. Bardzo pozytywne wrażenie pozostawiły po sobie  w tej kolejce zespoły Malwy Skąpe oraz Jeleniec. Są teoretycznie najsłabszymi drużynami, jednak  dzielnie postawiły się swoim rywalom, Skąpe przegrało jedną bramką z liderem ligi, natomiast Jeleniec zremisował z ,,naszpikowaną" gwiazdami ekipą- Szymborno. Skąpe prowadziło przez długi czas, by w  końcowej fazie meczu stracić decydującą bramkę, a tym samym utracić prowadzenie w tym spotkaniu. Sołectwo Papowo Biskupie przystąpiło do tego spotkania mocno osłabione, jednak mimo wszystko zagrało bardzo przeciętnie i  cudem uniknęło porażki z niżej notowanym rywalem.

W pozostałych dwóch meczach Storlus zdeklasował TKF ,a Tigersie po twardym meczu ograli Kijewo Szlacheckie.

Decyzją KO dwie drużyny, które chciały uzupełnić swoje kadry o szesnastego zawodnika, mogły to uczynić.

Po raz pierwszy w tej edycji dwóch graczy ex aequo dostało nominację, na najlepszego gracza kolejki, mowa tu o : Damianie Gross ( Malwa) oraz Dawidzie Cylcu ( Storlus), obaj gracze zaprezentowali wysoką formę oraz wielką odpowiedzialność w swojej grze.